2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverantörsdialog inför upphandling av Glasmästeritjänster
Beskrivning: Inför Futurum Fastigheter i Örebro AB:s och Örebro kommuns kommande samordnade upphandling av Glasmästeritjänster önskar vi genomföra leverantörsdialoger med intresserade potentiella anbudsgivare. Genom dialog önskar vi få en bättre bild över vad marknaden idag har att erbjuda, fånga upp vilka förändringar som skett på marknaden, nya riktlinjer, möjliga hållbarhetskrav och hur vi kan driva den hållbara utvecklingen framåt tillsammans med våra leverantörer vid köp av tjänsterna.
Intern identifierare: 2024/2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll