Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad för allmänna gator och anläggningar inom Näsby slotts-området
Referensnummer: 2018/533-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att genomföra en upphandling av en utförandeentreprenad för utbyggnad av gator, gc-vägar och ledningar på allmän plats i Näsby slott enligt detaljplan för fastigheterna Näsbypark 57:1 m.fl. i Näsbypark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen