562625-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av maskiner – Verkstadstjänster maskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerkstadstjänster maskiner
BeskrivningHudiksvalls kommun upphandlar verkstadstjänster såsom reparationer, service och underhåll av beställarens arbetsmaskiner med förekommande kringutrustning t.ex lastmaskiner, hjullastare, grävmaskiner, truck, sopmaskiner och traktor. Se bilagor för aktuell maskinpark som kan komma att förändras under avtalstid.
Intern identifierare14939
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVerkstadstjänster maskiner