562698-2019 - ResultatSverige-Västerås: Skyddskläder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddskläder
Referensnummer: MBR-01/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18143000 Skyddskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande kategorier av skyddskläder:
• Larmställ
• Brandhandske
• Skyddshjälm
• Rökdykarhjälm
• Brandstövel
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18815000 Stövlar, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35113470 Skyddsjackor och skyddsbyxor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen