562699-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Oxelösund
Referensnummer: 19-02393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Oxelösund (Oxelösund, Nyköping och Norrköping).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen