Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpar samt service och underhåll av pumpar, Telge Nät AB, Södertälj- Salems- Nykvarns kommun
Referensnummer: TI 2017-1016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42122000 Pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Pumpar samt service och underhåll av pumpar för Telge Nät AB, Södertälje, Salems samt Nykvarns kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122130 Vattenpumpar, 42122220 Avloppspumpar, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen