562745-2023 - ResultatSverige-Sjöbo: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal elarbeten
Referensnummer: 23/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen består av löpande och planerade el-arbeten samt
fastighetsautomation, larm, passage, tele- och dataarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen