562779-2021 - ResultatSverige-Kungsbacka: Drift av avfallsupplag
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av återvinningscentraler och omlastningsstation samt transport och omhändertagande av fraktioner
Referensnummer: 20/112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90530000 Drift av avfallsupplag
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Drift av återvinningscentraler och omlastningsstation samt transport och omhändertagande av fraktioner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen