562786-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1125 Omhändertagande av återvinningsfraktioner
Referensnummer: TI 2021-1125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling och omhändertagande av återvinningsfraktioner samt sekretessmaterial för Katrineholms, Flens och Vingåkers Kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Område A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Insamling och omhändertagande av återvinningsfraktioner samt sekretessmaterial för Katrineholms Kommun.
Del nr: Område B
Insamling och omhändertagande av återvinningsfraktioner samt sekretessmaterial för Flens Kommun.
Del nr: Område C
Insamling och omhändertagande av återvinningsfraktioner samt sekretessmaterial för Vingåkers Kommun.