2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Analystjänster
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende konsulter för tillhandahållande av olika typer av analystjänster, omfattande sex (6) anbudsområden. Respektive anbudsområde ("A") utgörs av en (1) roll. Konsulter ska kunna tillhandahållas inom minst ett (1) av nedanstående Anbudsområden: A1 – Business Intelligence (BI)-utvecklare A2 – Data Scientist, prediktiv modellering A3 – Generell affärsanalytiker/Business Analyst A4 – CRM-analytiker A5 – Digital-/webbanalytiker A6 – Försäljnings- och medieanalytiker
Intern identifierare: 2024-01550
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem. Bestämmelser för selektivt förfarande tillämpas
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72316000 Dataanalys, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000