562806-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Miljöledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Ekologi 2020
Referensnummer: E2019-01828
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90710000 Miljöledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av ett nytt ramavtal för ekologitjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90711000 Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen