562838-2019 - ÄndringSverige-Örebro: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende flytt- och magasineringstjänster
Referensnummer: 19/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar flyttuppdrag av varierande storlek med både kort och lång framförhållning.
Tjänsten avser såväl interna som externa flyttuppdrag. Det innebär att det t ex kan flyttas inom
Ett våningsplan, mellan två olika våningsplan inom samma byggnad, flytt från en byggnad till en
Annan eller flytt till ny adress, eller till magasinering i Leverantörens lokaler i Örebro tätort.