562849-2019 - ÄndringSverige-Helsingborg: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotell- och konferenstjänster för H22
Referensnummer: HASAB 2019/568
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud på upphandling av hotell- och konferenstjänster till H22.
Upphandlingen omfattar tre delområden;
— Endast hotellrum / övernattningsmöjlighet, maximalt 90 minuters restid från Helsingborg
— Endast konferensmöjlighet för upp till 200 deltagare, maximalt 45 minuters restid från Helsingborg
— Konferensmöjlighet i anslutning till stadsmässans tre huvudområden inom Helsingborg för minst 200 deltagare med möjlighet att även boka övernattning till deltagare utefter behovet.
Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden utefter vilka tjänster som anbudsgivaren kan tillhandahålla i egen regi eller i samverkan med annan aktör.