562939-2021 - ÄndringSverige-Skärhamn: Konsulttjänster inom VA
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal entreprenadarbeten VA och mark
Referensnummer: 2021-008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser kommunens behov av att teckna ramavtal med entreprenörer för genomförande av diverse markentreprenadsarbeten i samband med ny­, ombyggnations­, och återställningsarbeten, enligt bifogad mängdförteckning.
Entreprenadformen kan vara utförandeentreprenad eller totalentreprenad.