563068-2018 - ResultatSverige-Grödinge: Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad i utökad samverkan avseende om- och tillbyggnation av Himmerfjärdsverket
Referensnummer: 2018-0106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Syvab bjuder in till upphandling av om- och tillbyggnad av Himmerfjärdsverket för framtida belastningsökningar samt väsentligt skärpta reningskrav.
Se anbudsansökningsinbjudan för information om upphandlingen.
Välkomna med era ansökningar att delta i upphandlingen!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen