56308-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Telefon- och dataöverföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av telefoni som tjänst.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla Telefoni som tjänst. Se prisbilaga, bilaga 4.
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt lagen 2016:1145 om offentlig upphandling.
Löf avser att teckna avta med en (1) leverantör för hela uppdraget.
Avtalstiden planeras att löpa ifrån 8.5.2017 till och med 8.5.2019, men möjlighet till 2 års förlängning. Exakta datum regleras vid avtalstecknande.
Upphandlingens värde beräknas till 4 300 000 SEK exklusive moms under avtalsperioden.