See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal ventilationsarbeten & OVK
Beskrivning: Ramavtal för servicearbeten, avhjälpande underhåll, reparationer samt om- och tillbyggnadsprojekt ventilationsarbeten och OVK. Upphandlingen omfattar arbeten både inomhus och utomhus för tillbyggnader, ombyggnader, renoveringsarbeten såsom badrumsrenoveringar, köksrenoveringar, anslutningsarbeten för paviljonger etc.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110981:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering