See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Konsulentstödd familjehemsvård
Beskrivning: Upphandling enligt DIS där leverantörer inkommer med ansökan och efter godkännande få möjlighet att lämna anbud i kommande avrop under 2025-2030. Upphandlingen omfattar följande: - Konsulentstödd familjehemsvård för vuxna 18 år och uppåt - Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-20 år, som avses i 7 kap. 1 § 5 socialtjänstlagen (SoL) - Konsulentstödd familjehemsvård för jourhem barn och unga 0-20 år, som avses i 7 kap. 1 § 5 socialtjänstlagen (SoL)
Intern identifierare: 19/243
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Sociala tjänster inom Försörjningssektorn.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: DIS mot försörningssektorn gällande konsulentstödd familjehemsvård.
Intern identifierare: 1509533
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Barn och unga 0-20 år
Intern identifierare: 1719643
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Jourhem barn och unga 0-20 år
Beskrivning: Leverantören ska erbjuda barn och unga som placeras i familjehem en trygg och säker miljö samt en god omsorg.
Intern identifierare: 1726900
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: För vuxna 18 år och äldre
Intern identifierare: 1726844