563207-2022 - ResultatSverige-Ängelholm: Lastbilar med hissflak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med lastväxlare
Referensnummer: KS 2019/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142100 Lastbilar med hissflak
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en fabriksny 3-axlad lastbil med lastväxlare.
Option på ytterligare en likadan lastbil med utrustning för snöplog och saltspridare.
Upphandlingsobjekt och omfattning
Upphandlingen avser:
Köp av en fabriksny 3-axlad lastbil med lastväxlare och flak.
Option på ytterligare en likadan lastbil
Option på utrustning för snöplog och saltspridare till lastbil nr 2.
Option ska vara möjlig att avropa under ett år från den datum då avtal tecknas på den första lastbilen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34144420 Saltspridare, 43313100 Snöplogar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen