Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Fiberentreprenad
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fiberentreprenad Telge AB
Referensnummer: TI 2017-1289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45314310 Kabelläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fiberentreprenad för Telge Nät AB.
Upphandlingen omfattar Ramavtal för avrop av förläggning samt skarvning och terminering av fiberkabel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen