56326-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Schemaplaneringssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSchemaplaneringssystem
BeskrivningVästerås stad inbjuder till att lämna anbud i upphandling av ett system för schemaplanering för grundskola, gymnasieskola, vuxenutbildning och yrkeshögskola som en standardlösning enligt upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94480:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning