2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kolreaktivering
Beskrivning: En viktig del i dricksvattenberedningen är rening med aktivt kol. Reduktionen är möjlig genom adsorption av ämnena till de aktiva kolgranulerna. Efter en viss tid blir kolet mättat och kolet behöver reaktiveras. Uppdraget innebär att utreda förutsättningar för att bygga en ny anläggning, antingen på befintlig plats eller på ny plats i Lärje.
Intern identifierare: 24/33
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000