563280-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Mobiltelefontjänster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefontjänster inklusive mobiltelefoner
Referensnummer: Unr 12/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64212000 Mobiltelefontjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att löpande och reaktivt utföra service till Hyresbostäders med
Dotterbolags personal främst i form av konfigurationstjänster m.m, i samband med byte av
Mobiltelefoner. Leverans av mobiltelefoner och mobiltelefontillbehör ingår i åtagandet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199763 Stöldskyddsmärken, 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32250000 Mobiltelefoner, 32252100 Mobiltelefoner med handsfree, 32252110 Mobiltelefoner med handsfree (trådlöst), 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster, 72265000 Programkonfigurering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen