See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Besiktning / utredning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Tekniska konsulter inom Besiktning/utredning. I ramavtalet ingår besiktningar/utredningar av alla typer av fastigheter exempelvis bostäder, skolor, lokaler, industrilokaler, idrottsanläggningar, mark, markanläggningar, kontor och övriga offentliga lokaler som staden förvaltar. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden - Asbest - Gymnastikhallar/redskap mm - Inomhusmiljö - PCB - Radon
Intern identifierare: N050U24-2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71632000 Teknisk provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Asbest
Beskrivning: Asbest
Intern identifierare: Asbest
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Gymnastikhallar/redskap mm
Beskrivning: Gynmnastikhallar, redskap mm
Intern identifierare: Gymnastikhallar/redskap mm
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Inomhusmiljö
Beskrivning: Inomhusmiljö
Intern identifierare: Inomhusmiljö
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: PCB
Beskrivning: PCB
Intern identifierare: PCB
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Radon
Beskrivning: Radon
Intern identifierare: Radon