563306-2020 - ResultatSverige-Solna: Installation av hissar och rulltrappor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Hisservice och hissentreprenader
Referensnummer: UH-2020-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för service-, reparation- och ombyggnadsarbeten av hissar i Beställarens fastighetsbestånd. Avtal kommer att tecknas med fyra leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen