563309-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult projektering och dokumentering till fibernät
Referensnummer: 2021-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Övik Energi upphandlar konsulter för projektering och dokumentering till fibernät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster inom projektering och dokumentering till beställarens fibernät.