563365-2021 - ResultatSverige-Malmö: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster – elprojektör, markprojektör, byggledare anläggning, projektledare ledningsnätsavdelningen
Referensnummer: 20/02020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – elprojektör, markprojektör, byggledare anläggning och projektledare ledningsnätsavdelningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen