563376-2021 - ÄndringSverige-Lycksele: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resenärsapplikation
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Västerbotten, (inkl. Ultra), ska tillsammans med Kommunalförbundet Kollektivtrafikmyndigheten i Västernorrlands län, Länstrafiken Jämtland, Länstrafiken i Norrbotten, Skellefteåbuss samt Luleå lokaltrafik upphandla en resenärsapp. Resenärsapplikationen ska finnas i minst en version per beställare med sin egen profilering. Vald leverantör i upphandlingen ska teckna totalt sex (6) separata avtal med vardera part.