Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument och tillbehör, Gävle kommun
Referensnummer: 7721
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37300000 Musikinstrument och delar till dessa
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun upphandlar musikinstrument och tillbehör för att säkerställa skolor, förskolor, kulturskolor samt övrig verksamhet som efterfrågar denna typ av utrustning och tjänster. Upphandlingen omfattar även tjänsterna reparation och service av musikinstrument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument, 37322000 Delar till musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen