563531-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Service till Distribution
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService till Distribution
BeskrivningUpphandlingen omfattar service för Försäkringskassans bestånd av maskiner/utrustning på enheten Distribution i Sundsvall. Enheten tillhandahåller information till medborgarna genom fysiska utskick samt genom digitala kanaler.
Intern identifierareFK 2024/014008
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareService till Distribution