Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av drivmedel
Referensnummer: KS2020/1789
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kommunen och kommunala bolag Kungälv Energi, Kungälvs bostäder och Bohus Räddningstjänstförbunds behov av bensin, diesel, etanol, HVO100 och alkylatbensin.
Denna upphandling omfattar stationstankning, på både bemannade och obemannade bensinstationer inkl. tillbehör via drivmedelskort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen