563565-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Social omsorg med inkvartering – Ramavtal säbo/debo - köp enstaka platser
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal säbo/debo - köp enstaka platser
BeskrivningSocialnämden upphandlar ramavtal för köp av enstaka platser på särskilt boende eller demensboende för äldre. Upphandlingen avser endast verksamheter inom kommungränsen, det vill säga på Gotland. Ramavtalet kommer främst att användas för att tillgodose behovet när det är fullbelagt i regionens egna boenden och entreprenader.
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckeni ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93531:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311100 Äldreomsorg