56361-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopiutrustning
Referensnummer: UC-2021-507
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem för endoskopiutrustning
Ytterligare kontroll under giltighetstiden
Leverantör måste uppfylla kvalificeringskraven under inköpssystemets livslängd. Region Östergötland kan komma att kontrollera att kraven uppfylls och leverantören ska då tillhandahålla bevis för kravets uppfyllnad inom en angiven tid från en sådan begäran. Beställaren äger rätt att utesluta en leverantör från inköpssystemet om leverantören inte längre uppfyller kvalificeringskraven.