Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för temperaturmätning
Referensnummer: 18/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utrustning för temperaturmätning inom olika produktområden.
1. Temperaturgivare
2. Temperaturtransmitter
3. Datalogger/temperatur
4. Handinstrument/temperatur
5. Tillbehör
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utrustning för temperaturmätning; Produktområde 1. Temperaturgivare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 38410000 Mätinstrument, 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utrustning för temperaturmätning; Produktområde 2. Temperaturtransmitter
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
Utrustning för temperaturmätning; Produktområde 3. Datalogger/temperatur
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 38410000 Mätinstrument, 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
Utrustning för temperaturmätning; Produktområde 4. Handinstrument/temperatur
Del nr: 4
Ytterligare CPV-kod(er) 38410000 Mätinstrument, 38412000 Termometrar, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare
Utrustning för temperaturmätning; Produktområde 5. Tillbehör
Del nr: 5
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 38300000 Mätutrustning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument