563685-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smittskyddsmaterial, 2021
Referensnummer: GNU 2020/143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjukvårdsmaterial som nyttjas i vården och omsorgen som behövs för att skydda mot smitta
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33700000 Hygienartiklar, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen