563689-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Eksjö: Skåpbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicebussar
Referensnummer: 20/156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34136000 Skåpbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av två (2) styck servicebussar. Fordonen ska användas av servicetekniker vid Eksjö Energi AB´s Mark- och anläggningsverksamhet.
Upphandlingsform och alternativa utföranden
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt Lagen (2016:1145) om Offentlig Upphandling (LOU).
Anbudets innehåll
Anbudet ska utformas helt enligt upphandlingsdokumentet samt innehålla alla i upphandlingsdokumentets efterfrågade dokument, redovisningar och bilagor.
Anbudsgivaren uppmanas till att endast bifoga de efterfrågade uppgifterna och handlingarna. Ytterligare uppgifter och handlingar kommer inte att beaktas vid genomgången av anbuden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34136100 Lätta skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen