Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial för löpande underhållsarbeten och installationer
Referensnummer: 2020-074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kiruna kommun (212000-2783) samt Tekniska Verken i Kiruna AB (556204-3439) samt dotterbolag inbjuder Er härmed att lämna anbud på rubricerad förfrågan i enlighet med angivna villkor i detta förfrågningsunderlag/upphandlingsdokument.
Uppdraget omfattar leveranser av ett brett standardsortiment av elmaterial för löpande underhållsarbeten och installationer. De kategorier samt produktgrupper som efterfrågas framgår i handling 1. Anbudsblankett. Samtliga positioner (pos.nr) i denna ska offereras samt prissättas enligt dess beskrivning. Anbud ska vara på svenska och anbudspriser lämnade i svensk valuta SEK (exklusive mervärdesskatt).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kiruna kommun (212000-2783) samt Tekniska Verken i Kiruna
AB (556204-3439) samt dotterbolag inbjuder Er härmed att lämna anbud på rubricerad förfrågan i enlighet med angivna villkor i upphandlingsdokument.