Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trälberget 1-3 Fasadrenoveringen
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45443000 Fasadarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Fasadrenovering med tilläggsisolering, fönsterbyte, balkongrenovering och -inglasning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262310 Arbete med armerad betong, 45262330 Betongreparationer, 45262370 Betongbeklädnadsarbeten, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen