563734-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Älvsbyn: Avfallstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av förpackningar från återvinningsstationer i Älvsbyns kommun (Älvsbyns Energi AB)
Referensnummer: 23/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser insamling av hushållens förpackningsavfall från återvinningsstationer, tillhandahållande av en omlastningsstation, städning, snöröjning och halkbekämpning på återvinningsstationer samt tillhandahållande av insamlingsbehållare i Älvsbyns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen