563740-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Stambyte Rosenlunds sjukhus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelStambyte Rosenlunds sjukhus
BeskrivningProjektet avser stambyte med tillhörande byggåtgärder samt iordningsställande av nya RWC:er. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108715:Lot:1