2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås, larm och passersystem
Beskrivning: Detta ramavtal avser löpande service, underhåll och viss nyinstallation av lås, larm och passersystem. Uppdraget förutsätter att Entreprenören har en ändamålsenlig butik i Västerås och Örebro. Leverantören ska kunna tillverka nycklar i så väl enstaka nycklar till större batcher samt tillhandahålla taggar som kan kopplas till befintligt låssystem. Beställaren ska kunna hämta upp, exempelvis men ej uteslutande, låscylindrar, nycklar mm i butik vid behov.
Intern identifierare: 25/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 44521100 Lås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000