563824-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Iordningställande av yta för PFAS-rening Löt Avfallsanläggning SN2025-3
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelIordningställande av yta för PFAS-rening Löt Avfallsanläggning SN2025-3
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose SÖRABs behov av en totalentreprenad enligt ABT06 gällande iordningställande av yta, framdragning av lakvatten, rent vatten samt el till anläggning för rening av PFAS på Löts Avfallsanläggning, Vallentuna.
Intern identifierareUH2025-29
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIordningställande av yta för PFAS-rening Löt Avfallsanläggning SN2025-3