563872-2020 - ResultatSverige-NORRKÖPING: Marin utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farledsprickar
Referensnummer: 0307-16-01013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34930000 Marin utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket upphandlar farledsprickar.
Uppdragets omfattning/beskrivning
Sjöfartsverket har för avsikt att teckna avtal avseende köp och leverans av farledsprickar för lateral-, kardinal- och specialutmärkning till Sveriges farleder.Upphandlingen består av två separata anbudsområden, där man kan lämna anbud på ett eller två områden. Det ena är farledsprickar till och med 310 mm och det andra över 310 mm. Sjöfartsverket avser att teckna ramavtal med max 2st leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34931500 Sjötrafikledningsutrustning, 51240000 Installation av navigeringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen