563936-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Brandbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stegbil 2019
Referensnummer: 231-1486/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser 1 st. stegbil för leverans under 2019 samt option på ytterligare 1 st. stegbil för senare leverans.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen