56397-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkringar – Region Gävleborg upphandlar försäkringsprogram
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRegion Gävleborg upphandlar försäkringsprogram
BeskrivningRegion Gävleborg upphandlar försäkringar för perioden 2026-04-01 - 2029-03-01 med möjlighet till 3 optionsår. Uppskattat totalt värde 28 200 000 SEK.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRegionförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124588:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRättsskydd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124588:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTjänstereseförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124588:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelMotorfordonsförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124588:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOlycksfallsförsäkring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124588:Lot:5