2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Arkitekttjänster
Beskrivning: Ramavtalet omfattar Arkitekttjänster (bygg) för framtagande av handlingar som tex. rambeskrivningar, rumsprogram, ritningar m.fl. för hela eller delar av byggprocessen vid om-, till- och nybyggnader inom AB EdetHus befintliga, samt kommande, bestånd av bostäder, verksamhetslokaler m.fl. För mer information se upphandlingsdokumentets administrativa föreskrifter.
Intern identifierare: 2026-TK-001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000