Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal grus, sand och jordprodukter
Referensnummer: 2.4.1-487-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads kyrkogårdsförvaltning inbjuder leverantörer att inkomma med anbud avseende ramavtal för leveranser av grus, sand och jordprodukter. Detta är en delad upphandling med två anbudsområden, där anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett eller båda områdena.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14211000 Sand, 14212110 Grus, 14212400 Jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen