564197-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Kompressorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressorer samt service och reparation
Referensnummer: 0574/19UH-2019-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42123000 Kompressorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av fabriksnya hög- respektive lågtryckskompressorer och kringutrustning samt service och reparation av kompressorer och kringutrustning till Räddningstjänsten Storgöteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42123000 Kompressorer, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen