56421-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färskt bröd, sallader och konditorivaror
Referensnummer: RJL 2019/2344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Färskt bröd, sallader och konditorivaror till café, personalrum, butiker inom Region Jönköpings län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15894200 Färdiglagad mat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen