564277-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för narkotikaspårning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sållningsinstrument för narkotika (snabbtest/urin)
Referensnummer: A096.558/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38544000 Utrustning för narkotikaspårning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar leverans av en provtagningsenhet- snabbtest för narkotikasubstanser i urin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124100 Diagnostisk utrustning, 33124131 Reagensremsor, 33141625 Diagnoskits, 38544000 Utrustning för narkotikaspårning, 38911000 Manuella kit med provstickor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen